dystrybucja filmow

DYSTRYBUCJA FILMÓW
z Europy Wschodniej

tel. 22 837 91 44

STRONA GŁÓWNA

Dystrybucja kinowa W kinach
Archiwum

Na DVD Żyła sobie baba
Box Sokurowa
Box Kozincewa
Box Germana
Box Panfiłowa
Box Podwójny
          Kaniewskij-Awerbach

Złota Kolekcja Sputnika

Festiwale
Dla prasy
Zamówienie filmu
Kontakt

Patroni - BOX Gleba Panfiłowa

BOX Gleba Panfiłowa

BOX Gleba Panfiłowa Gleb Panfiłow to dość nietypowa postać w obszarze filmowym...gdy zaczynał studia nic nie zapowiadało, że stanie się popularnym reżyserem... bo i kto mógłbym przewidzieć, że inżynier chemii będzie kręcił filmy?
Po studiach najpierw zajmował się produkcjami amatorskimi, a następnie rozpoczął studia na moskiewskim WGiKU. Jako reżyser debiutował filmem „Trzeba przejść i przez ogień”, który był świetnym startem i przyniósł mu główną nagrodę na Festiwalu w Locarno.

Kolejny obraz „Początek” również został bardzo dobrze przyjęty - odtwórczyni głównej roli zdobyła Srebrnego Lwa na MFF w Wenecji. Panfiłow wsławił się również takimi filmami jak „Temat” czy „Matka” a także ekranizacjami dzieł Szekspira.
Okazja do zapoznania się z niezwykłą twórczością tego reżysera pojawi się już w czerwcu! W kolejnym wydaniu „Złotej Kolekcji Sputnika” ukaże się Box Gleba Panfiłow, a w nim dwa pierwsze pełnometrażowe filmy reżysera: „Trzeba przejść i przez ogień” oraz „Początek”!

BOX Panfiłowa

Czerwiec 2012

1. Początek
reż. G. Panfilow, 1970
Drugi film w karierze Gleba Panfiłowa, to historia młodej, bardzo przeciętnej dziewczyny. Pasza Strogonowa mieszka w małym miasteczku, pracuje w fabryce nici, chciałaby zostać aktorką, jednak w amatorskim teatrze dostaje tylko podrzędne role. Ma wielu znajomych, ale nikt tak naprawdę nie wie jaka jest. Dziewczyna dostaje jednak szansę od losu: zostaje zauważona przez znanego reżysera, który obsadza ją w głównej roli filmu o Joannie D’Arc. To pozwala Paszy rozwijać te strony osobowości, które do tej pory pozostawały nieodkryte przez otoczenie.

Początek Początek Początek Początek Początek Początek


2. Trzeba przejść i przez ogień
reż. G. Panfilow, 1965
Pełnometrażowy debiut Gleba Panfiłowa z genialną rolą młodziutkiej Inny Czurikowej. Akcja filmu toczy się na tyle wydarzeń wojny domowej, zaraz po rewolucji październikowej. Główna bohaterka- Tatiana Tokina jest sanitariuszką w pociągu, który podąża za frontem. Mimo tego, że na co dzień styka się z okrucieństwem wojny, nie wpływa to na jej niezwykłą wrażliwość. Dziewczyna wyraża się za pomocą swoich rysunków, niezwykłych w swej prostocie i naiwności. Nawet w obliczu śmierci, nie przestaje snuć marzeń i planów na przyszłość.

Trzeba przejść i przez ogień Trzeba przejść i przez ogień Trzeba przejść i przez ogień Trzeba przejść i przez ogień Trzeba przejść i przez ogień Trzeba przejść i przez ogień


wyspa
wygnanie
wygnanie
pełen oddech
spadkobiercy cara
ładunek 200
podróż ze zwierzętami domowymi
słowo jak głaz
shultes