dystrybucja filmow

DYSTRYBUCJA FILMÓW
z Europy Wschodniej

tel. 22 837 91 44

STRONA GŁÓWNA

Dystrybucja kinowa W kinach
Archiwum

Na DVD Żyła sobie baba
Box Sokurowa
Box Kozincewa
Box Germana
Box Panfiłowa
Box Podwójny
          Kaniewskij-Awerbach

Złota Kolekcja Sputnika

Festiwale
Dla prasy
Zamówienie filmu
Kontakt

Patroni - BOX Aleksieja Germana

BOX Aleksieja Germana

BOX Aleksieja Germana Aleksiej German to syn znanego rosyjskiego pisarza Jurija Germana i ojciec młodego reżysera i scenarzysty Aleksieja Germana Młodszego. Jego twórczość jest niezwykła. Sam German wychował się w jednym z najczarniejszych okresów radzieckiej historii. W swoich filmach pokazuje okrucieństwo czasów stalinowskich. Pokazuje człowieka bezkrytycznie akceptującego taki system i dostosowującego się. Pokazuje też, że w całej tej machinie zła, zachowały się jednostki, które chcą się temu przeciwstawiać, które stawiają czoła wszelkim przeciwnościom w walce o swoją moralność.

Nie ma wątpliwości co do tego, że twórczość tego reżysera zasługuje na uwagę i przedstawienie większej publiczności. Dlatego też w kolejnym już wydaniu „Złotej Kolekcji Sputnika” ukaże się box Aleksieja Germana, w którego skład wejdą: „Mój przyjaciel Iwan Łapszy”, „Dwadzieścia dni bez wojny”, „Próba wierności”.

BOX Aleksieja Germana

Maj 2012

1. Dwadzieścia dni bez wojny
reż. A. German, 1976
Historia oparta na doświadczeniach samego Konstantina Simonowa, który był autorem scenariusza. Jest to opowieść o korespondencie wojennym, który dostaje dwudziestodniową przepustkę na wyjazd do Taszkientu, aby odwiedzić rodzinę poległego na wojnie kompana oraz wziąć udział w zdjęciach do filmu na podstawie własnych opowiadań. W tym krótkim czasie udaje mu się także przeżyć miłość…Czyli po prostu udaje mu się przeżyć tytułowe dwadzieścia dni bez wojny.

Dwadzieścia dni bez wojny Dwadzieścia dni bez wojny Dwadzieścia dni bez wojny


2. Mój przyjaciel Iwan Łapszyn
reż. A. German, 1984
Akcja filmu rozgrywa się w okresie Wielkiej Czystki bardzo dramatycznego okresu w dziejach Rosji. Te właśnie wydarzenia są tłem dla historii przedstawionej przez Germana.
Reżyser podjął zakazany w kinie radzieckim temat, tworząc tym samym dzieło, które możemy zaliczyć do jednego z największych dzieł filmografii rosyjskiej. Film jest prawie pozbawiony fabuły, jego głównym bohaterem jest tytułowy Iwan Łapszy, szef milicji, który targają sprzeczne emocje i przed którym piętrzą się trudne wybory. Jego całe życie skupiało się na sumiennym wykonywaniu obowiązków służbowych... wtedy nagle pojawiła się piękna aktorka, tak jednak odrzuciła ofiarowane przez niego uczucie.

Mój przyjaciel Iwan Lapszin Mój przyjaciel Iwan Lapszin Mój przyjaciel Iwan Lapszin Mój przyjaciel Iwan Lapszin Mój przyjaciel Iwan Lapszin Mój przyjaciel Iwan Lapszin


3. Próba wierności
reż. A. German, 1971
Debiut filmowy Germana, nakręcony w 1971, jednak z powodu cenzury na ekrany trafił dopiero 1985 roku. Zarzucono mu deheroizację radzieckich bohaterów wojennych a wewnętrzny konflikt bohatera za fałszywy. Jednak z dzisiejszej perspektywy wartości, które zablokowały film na 14 lat są najcenniejsze.
Okres II wojny światowej. Łazariew cudem uniknął śmierci przez rozstrzelanie, po tym jak udowodniono mu współpracę z wrogiem. Zostaje jednak wystawiony na próbę, ponieważ jego kompania jest odcięta od świata, bez dopływu żywności musi zrobić napad na niemieckie transporty. Ponieważ hitlerowcy dobrze go znają nie wzbudza podejrzeń…Jednak czy można zaufać osobie, która już zdradziła?

Próba wierności Próba wierności Próba wierności Próba wierności Próba wierności


wyspa
wygnanie
wygnanie
pełen oddech
spadkobiercy cara
ładunek 200
podróż ze zwierzętami domowymi
słowo jak głaz
shultes