dystrybucja filmow

DYSTRYBUCJA FILMÓW
z Europy Wschodniej

tel. 22 837 91 44

STRONA GŁÓWNA

Dystrybucja kinowa W kinach
Archiwum

Na DVD Żyła sobie baba
Box Sokurowa
Box Kozincewa
Box Germana
Box Panfiłowa
Box Podwójny
          Kaniewskij-Awerbach

Złota Kolekcja Sputnika

Festiwale
Dla prasy
Zamówienie filmu
Kontakt

Festiwale

Firma 35mm jest także współorganizatorem Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” oraz Festiwalu Filmów Polskich „Wisła”.

Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”

sputnik Po długiej nieobecności kina rosyjskiego w Polsce z wielką ostrożnością przystępowaliśmy w 2007 roku do organizacji I. Festiwalu Filmów Rosyjskich. Zainteresowanie widzów przekroczyło jednak nasze najśmielsze oczekiwania. Festiwal okazał się wielkim sukcesem i udowodnił, że kino rosyjskie jest przez Polaków znane i lubiane i powinno częściej gościć, zarówno w kinach, jak i w telewizji. W tym roku "Sputnik nad Polską" już po raz piąty wzbogaci kalendarz imprez kulturalnych odbywających się jesienią w Warszawie.

Celem Festiwalu jest zaprezentowanie jak najszerszej publiczności największych osiągnięć rosyjskiej kinematografii. Podczas Festiwalu pokazywane są zarówno dzieła mistrzów kina rosyjskiego, jak i produkcje młodego pokolenia reżyserów, a także filmy dla dzieci. Naszym zdaniem obrazy te w niczym nie ustępują filmom zachodnim, jednak mimo swej niezaprzeczalnej wartości niezwykle rzadko mają okazję gościć na polskich ekranach. Wybrane przez nas filmy prezentujemy nie tylko mieszkańcom Stolicy, nasz Festiwal ma bowiem odsłony w kinach całej Polski. "Sputnik nad Polską" to jednak nie tylko seanse filmowe, ale i szereg imprez towarzyszących – koncertów, wystaw, wykładów, debat, spotkań z twórcami filmowymi i krytykami.

Goście, którzy dotychczas odwiedzili Festiwal - twórcy filmowi ze strony polskiej i rosyjskiej oraz przedstawiciele władz obu państw zgodnie podkreślają polityczną i kulturową rolę tego przedsięwzięcia, które według nich z pewnością przysłuży się zbliżeniu narodów Rosji i Polski i wzbogaci wzajemne stosunki kulturowe.

www.sputnikfestiwal.pl

Festiwal Filmów Polskich „Wisła”

wisła Festiwal Filmów Polskich „Wisła” już na stale wpisał się do kalendarzu wydarzeń kulturalnych Moskwy , a jego głównym celem jest zaprezentowanie widzom rosyjskim najwybitniejszych filmów polskich. Festiwal jest kontynuacją cyklu imprez rozpoczętych w listopadzie 2007 roku I Festiwalem Filmów Rosyjskich Sputnik w Polsce, w warszawskim kinie Kinoteka.

Podczas Festiwalu prezentujemy najciekawsze polskie produkcje fabularne, dokumenty oraz najnowsze animacje. Pragniemy zaprezentować rosyjskiemu widzowi najbardziej wartościowe filmy polskie, laureatów nagród na światowych festiwalach, obrazy, które mimo swojej niezaprzeczalnej urody, nie są dystrybuowane w rosyjskich kinach. Obecnie w Rosji można zaobserwować ogromne zainteresowanie kulturą polską, dlatego też Festiwal Wisła, który jest największym tego typu wydarzeniem w Rosji, zyskał szeroki odzew w mediach. Organizując 4. Festiwal Filmów Polskich WISŁA w kwietniu 2011 roku wychodzimy więc naprzeciw oczekiwaniom widzów. 

Nasz Festiwal kierujemy przede wszystkim do miłośników kina, spragnieni dobrych, artystycznych, wyjątkowych obrazów filmowych, a także do wielbicieli kultury polskiej, dla których Festiwal jest doskonałą okazją do bliższego zapoznania się z Polską. Grono wielbicieli kultury polskiej dzięki naszemu festiwalowi w ostatnich latach znacznie się poszerzyło. Wisła to dla nich Polska „w pigułce” – filmy, koncerty, wystawy, spotkania z podróżnikami, aktorami, reżyserami i to wszystko nie wyjeżdżając za granicę!

www.festiwalwisla.pl
wyspa
wygnanie
wygnanie
pełen oddech
spadkobiercy cara
ładunek 200
podróż ze zwierzętami domowymi
słowo jak głaz
shultes